Ситуація, що склалася у світовій економіці, стимулює українців шукати способи не лише як заробити гроші, а й як грамотно їх інвестувати. Цьому сприяє тридцятивідсоткова інфляція в країні, а також знецінення долара у США та євро у Євросоюзі. Це означає, що капітал, який є в наявності, поступово втрачатиме у вартості, якщо не вжити заходів щодо його захисту. Одним із способів потенційно перспективного капіталовкладення можна назвати інвестиції в акції.

У зв’язку з відсутністю деяких знань у специфіці роботи фондового ринку інвестиції в акції для початківців< можуть здатися складною концепцією. У цьому матеріалі ми розглянемо найважливіші питання, які допоможуть розібратися у цій темі:

  • Що таке інвестиції в акціїі як це працює?</> span>
  • Як новачкові підготуватися до інвестування у фондовий ринок.
  • Які сьогодні мають особливості інвестиції в акції України.
  • Як розпочати інвестування з нуля.

Завжди не зайвим буде вивчити про інвестиції в акції відгуки тих, хто вже має досвід в інвестуванні в цей актив, щоб розуміти специфіку вкладення в цей актив, з чим доведеться зіткнутися і в цілому, заздалегідь скласти думку про такий вид інвестування.

Інвестиції в акції: як це працює?

Спочатку треба сказати, що характерною рисою інвестиційно ландшафту є його надзвичайна динамічність. Крім цього, саме інвестування для звичайних громадян стало дуже доступним. Бажаючі купити активи можуть завантажити програму, укласти договір з брокером та вийти на фондовий ринок.

Багато потенційних вкладників, безумовно, цікавить питання, як робити інвестиції в акції в Україні у 2023 р., оскільки з низки об’єктивних причин наша країна хоч і не випала зі світового інвестиційного контексту, проте її можливості стали суттєво обмеженими.

 інвестиції в акції України

Що таке акції?

Акція – це вид цінного паперу, який являє собою певну частку в капіталі акціонерного товариства.

Купуючи акції, можна розраховувати на отримання потенційного прибутку у два способи:

  • Купити акції за нижчою ціною, почекати, коли ціна зросте і продати її. Такий спосіб називається приростом капіталу.
  • Отримувати дивіденди, тобто частку прибутку.

Існує два види акцій: прості та привілейовані. Власник простих акцій отримує право голосу та право отримувати дивіденди. Однак виплата дивідендів не є гарантованою, оскільки компанія сама приймає рішення щодо можливості виплат. Ті, хто має привілейовані акції, не мають права голосу, але гарантовано одержують дивіденди.

За тривалістю вкладення інвестування може бути короткостроковим та < b>довгостроковим. Багато фінансових аналітиків розглядають як спосіб захисту капіталу від інфляції, так і довгострокові інвестиції в акції як з часом їх потенційна прибутковість вища порівняно з іншими активами, хоча при цьому вони вважаються більш ризикованими.

Інвестиції в акції з нуля: з чого почати?

Початківцеві інвестору не варто відразу виходити на фондовий ринок без підготовки. Завжди не зайвим буде пройти навчальні курси, щоб розуміти специфіку фондового ринку і знати, як працюють інвестиції в акції, щоб виробити власну стратегію заробітку.

Після цього потрібно вибрати брокера, через якого можна буде отримати доступ на фондові біржі та торгувати. До вибору брокерської компанії, у якої плануєте відкривати рахунок, потрібно підійти максимально відповідально, вивчити репутацію, відгуки клієнтів та умови торгівлі. Дуже важливо, щоб майданчик відповідав обраній вами стратегії.

Перед тим як робити інвестиції в акції, новачки можуть відпрацювати навички роботи з торговим терміналом та попрактикуватися на демо-рахунку – навчальному тренажері з віртуальними грошима. Дізнайтеся, чи вибраний брокер пропонує таку можливість. Також на що ще варто звернути увагу, це зручність інтерфейсу, вибір активів для торгівлі, наявність аналітичних інструментів і в цілому, чи підходить брокер для інвесторів-початківців.

Україна: інвестиції в акції. Що робити українському інвестору, щоб купити акції?

Через російське вторгнення діючі інвестиційні стратегії у мирний час були зруйновані, проте українці все ще мають можливість залишатися у світовому інвестиційному контексті, але з обмеженими можливостями. Якщо вкластися в цінні папери українських компаній зараз досить проблематично і практично неможливо, то як спосіб вкладення капіталу варто розглядати інвестиції в акції іноземних компаній. style=”font-weight: 400;”>.

Вихід на світові фондові біржі є обмеженими, тому купувати цінні папери іноземних компаній можуть ті, у кого є кошти на зарубіжних рахунках. Однак для цього потрібно скористатися послугами іноземних брокерів. При цьому фінансові аналітики говорять про те, що через рецесію світової економіки вартість акцій може падати, але за прогнозами, незалежно від ситуації, американський фондовий ринок зростатиме в довгостроковій перспективі.

Висновок

Ситуація, що склалася в країні, стимулює шукати способи збереження і збільшення капіталу не тільки підприємців, а й звичайних людей. Можливо, замість зберігання грошей удома або на депозитних рахунках, варто розглянути інвестування в цінні папери. Початківцям необхідно вивчити все про інвестиції акції, по можливості пройти навчання і виробити власну стратегію, що розраховуватиме на отримання потенційного доходу.

Аналітики не рекомендують відмовлятися від інвестування в 2023 році. Незважаючи на те, що інвестиції в Україні акції є проблематичним завданням, українські інвестори мають можливість купувати цінні папери іноземних компаній через закордонних брокерів.