Кабінет міністрів затвердив енергетичну стратегію України до 2050 року. Документ відображає цілі європейського “зеленого” курсу та базується на засадах комплексного підходу до формування та реалізації політики у сфері енергетики, створення умов сталого розвитку економіки, повідомили в Міненерго.
Як зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, зазначених цілей досягатимуть шляхом розвитку сучасного та безпечного атомного покоління, відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), модернізації та автоматизації систем передачі та розподілу. Стратегія передбачає досягнення вуглецевої нейтральності енергетичного сектора до 2050 року.
У стратегії врахували наслідки повномасштабної війни, посилення ролі енергетичної безпеки та зміцнення стійкості енергосистеми. Також приділяли увагу результатам приєднання ОЕС України до європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E).
Крім того, враховували такі фактори:
- міжнародні зобов’язання країни щодо енергоефективності та використання ВДЕ, зменшення викидів парникових газів тощо;
- наявність новітніх технологій (використання водню, малі модульні ядерні реактори, установки зберігання енергії тощо), технічні зміни в енергетичному секторі, світові тренди та інноваційні рішення, вимоги до екологічної безпеки відповідно до норм ЄС;
- децентралізація генерації електроенергії для покращення стійкості та надійності енергозабезпечення.
У підготовці проекту стратегії брали участь Міненерго, “Енергоатом”, “Укренерго”, “Нафтогаз”, ОГТСУ, “Укргідроенерго”. Проводились консультації з профільними міжнародними організаціями. Проект презентували Єврокомісії.