Минулого тижня обсяг поставок нафти з Росії скоротився до найнижчого рівня з липня, внаслідок чого валовий дохід країни-агресорки від критично важливої торгівлі впав до найнижчого рівня приблизно за вісім місяців, пише Bloomberg 24 вересня.

Росія використовує значну частину своїх нафтогазових доходів для фінансування війни в Україні.

Середній чотиритижневий обсяг відвантажень сирої нафти на тижні, що завершився 22 вересня, впав до 3,1 млн барелів на день, що на 115 000 барелів на день менше, ніж у попередній період. Тижневі потоки, які є більш волатильними, впали приблизно на 390 000.

Чотириденна перерва в активності на експортному терміналі Козьміно на тихоокеанському узбережжі Росії дає змогу припустити, що різке падіння східних потоків країни спричинене ремонтними роботами в порту або на трубопроводі.

Валовий дохід скоротився до найнижчого рівня з кінця січня як за тиждень, так і за чотири тижні, оскільки зниження обсягів переважило перше за три тижні зростання цін на головну нафту РФ – Urals.

Поставки сирої нафти поки що приблизно на 60 000 барелів на день нижчі за середній показник на весь 2023 рік.

Минулого тижня нафта марки Urals, що поставляється з російських портів на Балтиці, торгувалася в середньому по $62,5, свідчать дані Argus Media.

У першому півріччі 2024-го надходження від продажу нафти і газу до федерального бюджету Росії зросли приблизно на 41% у річному обчисленні до 5,7 трлн руб. ($65,12 млрд), повідомило міністерство фінансів РФ. Це обумовлено зростанням цін на нафту та ослабленням рубля. У першій половині року середня ціна на флагманську російську нафту сорту Urals становила $69,1 за барель, що вище за встановлену Заходом цінову межу в $60, порівняно з $52,5 за аналогічний період 2023 року.

США планують прискорити процес посилення санкцій щодо Росії, повідомив минулого тижня заступник помічника президента США з національної безпеки Даліп Сінгх. За його словами, найважливішим компонентом зниження фінансових доходів Росії є контроль над її поставками нафти. «Наближається момент, коли можна буде говорити про набагато жорсткіший режим, стосовно тіньового флоту, і обсягів нафти, які Росії дозволено поставляти на ринок», наголосив Сінгх.