Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив у неділю, що він вірить в те, що угода, яка дозволяє експортувати українське зерно через Чорне море, буде продовжена після 18 березня, повідомляє Reuters.

Чорноморська зернова ініціатива, укладена між Росією і Україною за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року, мала на меті запобігти світовій продовольчій кризі, дозволивши українському зерну, заблокованому російським вторгненням, безпечно експортуватися з трьох українських портів.

Угода була продовжена на 120 днів у листопаді і буде продовжена 18 березня, якщо жодна зі сторін не висловить заперечень. Однак Москва вже дала зрозуміти, що погодиться на продовження лише за умови зняття обмежень, що впливають на її власний експорт.

Туреччина раніше заявляла, що докладає всіх зусиль для продовження угоди. “Під час окремих переговорів з російською та українською сторонами ми побачили, що обидві сторони підходять до цього позитивно. Ми віримо, що це завершиться позитивно”, – сказав Акар.

“У нас є думка, що термін буде продовжений 18 березня”, – додав він.

Російський сільськогосподарський експорт не був прямою мішенню для Заходу, але Москва заявляє, що санкції проти її платіжної, логістичної та страхової галузей є бар’єром для експорту власного зерна та мінеральних добрив.

Як повідомлялося, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш висловився за продовження дії Чорноморської зернової ініціативи, що уможливлює експорт збіжжя через українські порти в умовах війни.