Швейцарські Credit Suisse і UBS Group входять до числа банків, які перебувають під пильною увагою міністерства юстиції США. Відомство намагається встановити причетність працівників фінустанов до допомоги російським олігархам ухилятися від санкцій, пише Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.

Банки включили в нещодавню хвилю судових повісток, розісланих урядом США. Інформаційні запити було надіслано до кризи, що охопила Credit Suisse.

За словами джерел, повістки до суду також надсилали співробітникам деяких великих банків США.

Розслідування мін’юсту зосереджені на виявленні співробітників банку, які мали справу з клієнтами, що перебувають під санкціями, і на тому, як їх перевіряли протягом останніх кількох років.

У Credit Suisse і UBS відмовилися від коментарів.

До початку повномасштабної війни Credit Suisse був відомий тим, що обслуговував багатих росіян. На піку свого розвитку банк керував більш ніж $60 млрд для російських клієнтів, які приносили Credit Suisse до $600 млн доходу щорічно.

Банки можуть зіткнутися із серйозними штрафами за порушення санкцій США. BNP Paribas 2014 року погодився виплатити майже $9 млрд після того, як зізнався в обробці транзакцій для суданських, іранських і кубинських організацій, які потрапили під санкції. У 2019 році понад $1 млрд погодився виплатити Standard Chartered Bank. Справа стосувалася порушення американських санкцій проти Ірану.