Понад десяток країн Європейського Союзу виступили проти запропонованих штрафів за невиконання зобов’язань щодо звітності про місцерозташування російських активів, що змусило Європейську комісію відмовитися від цього заходу, йдеться в матеріалі Politico.

Пропозиція штрафів була частиною десятого пакета санкцій ЄС проти Росії. Її мета – дізнатись, де перебувають заморожені активи Росії, зокрема те, яка частина з майже 300 мільярдів доларів російських золотовалютних резервів, заморожених у країнах G7 та ЄС, зберігається в країнах ЄС.

Єврокомісія пропонувала запровадити зобов’язання повідомляти про місцеперебування, ринкову вартість і вид грошей, які належать підсанкційним особам – включно з Центральним банком Росії – і були або не були заморожені.

У разі невиконання цієї вимоги пропонувались значні штрафи: до 10% обігу для юридичних осіб та 50 тисяч євро – для фізичних осіб, які навмисно або з необережності не повідомлять інформацію про російські активи, плюс щоденні штрафи.

Але, за даними співрозмовників Politico, група з 13 країн ЄС – зокрема Австрія, Німеччина, Бельгія, Чехія, Франція, Італія, Латвія, Мальта і Португалія – висловила заперечення проти цієї пропозиції під час зустрічі послів держав-членів у вівторок.

Вони пояснили це необхідністю додаткових юридичних роз’яснень, “які неможливо вирішити, просто переглянувши пакет санкцій за кілька днів”. При цьому принципових заперечень проти самого кроку не висувалось.

У нових проєктах десятого пакета санкцій, поширених напередодні зустрічі послів ЄС у середу, з якими ознайомилося Politico, два пункти, що стосуються штрафів за нерозкриття місцеперебування російських активів, були вилучені.

Нагадаємо, топ-дипломат ЄС Жозеп Боррель висловив упевненість, що десятий пакет санкцій проти Росії буде ухвалено до річниці повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого.