Проблема поширення фальшивих грошей не втрачає своєї актуальності. У зверненні зустрічається велика кількість фальшивих купюр різної якості, тому не завжди їхню справжність можна встановити самостійно. Найпростіший і найнадійніший спосіб – як перевірити долари – віднести їх на експертизу в банк. Проте трапляються ситуації, коли це зробити немає можливості.
У цій статті ми розберемося, на що потрібно звертати увагу, щоб розпізнати підробку,як перевірити долари на справжність самостійно і що робити, якщо було виявлено фальшивку.
Машинний спосіб перевірки: як перевірити долари ультрафіолетом?
Багато підприємців і бізнесменів, які мають справу з готівкою у великих обсягах, набувають спеціального стаціонарного детектора валют. Це найбільш простий спосіб перевірити долари на справжність. Така перевірка не потребує певних навичок, тому що достатньо помістити банкноту у відсік приладу. Кожна грошова купюра, у нашому випадку, це долар, має спеціальну захисну стрічку з поліефірного матеріалу. Коли пристрій підсвічує її ультрафіолетом, ця смуга починає світитися рожевим, білим або зеленим кольором. Так, підроблена купюра світитиметься повністю, а у справжньої можна помітити тільки тонкі волокна, що підсвічуються по всій площі.
Такий спосіб є найбільш ефективним і популярним. Однак далеко не у всіх є в наявності подібні пристрої, тому важливо знати, як перевірити долари на фальшивість в домашніх умовах -weight: 400;”>.
Які купюри найчастіше підробляють?
Найбільш популярною валютою, яку використовують фальшивомонетники для підробок, є купюра номіналом у 100 доларів серії 1996-2006 року. На неї припадає близько 70% виявлених фальшивок. Це можна пояснити тим, що саме стодоларова купюра найчастіше зустрічається у обігу.
Фальшиві долари можна зустріти за будь-яких обставин і в різних місцях. Найчастіше шахраї користуються стресовими та квапливими ситуаціями, і намагаються робити це у темний час доби. Тому якщо людина не знає найпростіших способів, як перевірити долари фальшиві чи ні велика ймовірність, що він прийме підроблені купюри.
Домашні способи, як перевірити на справжність долари
Щоб уникнути такої ситуації, коли вам вручають підроблені купюри, потрібно знати які валюта має захисні елементи. Іноді буває досить візуально оглянути купюру, аби зрозуміти чи вона фальшива чи ні. Звичайно, такий варіант не підходить, якщо доводиться працювати з великим обсягом готівки. Тут не обійтися без спеціальної техніки та знань, як перевірити долари на ультрафіолеті. Однак у приватних ситуаціях можна обійтися візуальним оглядом.
Як перевірити долари на справжність у домашніх умовах?
Якщо під рукою немає спеціального пристрою, потрібно оглянути та обмацати купюри. Існує кілька критеріїв, які дозволяють визначити підробку за кольором, на дотик та інших параметрів. При цьому завжди не зайвим буде знати, як виглядає справжня купюра номіналом 1, 20 і 100 доларів.
Розглянемо найпростіші варіанти, як перевірити долари на справжність самому:
- Огляньте зовнішній вигляд купюри. Справжні банкноти відрізняються високою якістю друку, тому легко розглянути голографічні символи, захисні волокна і номінал. Наявність рамки та змазаність дрібних деталей вказуватиме на те, що перед вами підробка.
- Рельєфність паперу. Відмінною рисою справжніх купюр є щільність паперу та рельєфний друк. Для них характерною є шорсткість і хрускіт, а також жорсткість. Підробка має гладку структуру і тонша за щільністю.
- Портрет. На кожній доларовій купюрі є зображення конкретного президента. На справжній купюрі це зображення є досить чітким, також на одній стороні пишеться назва країни за допомогою методу мікродруку, який можна розглянути тільки під збільшувальним склом і підробити це неможливо.
- Серійний номер. Серійні номери на оригінальних купюрах мають однакове розташування та збігаються з обох боків.
- Захисна стрічка. Відмінною рисою цієї стрічки є наявність захисної фольгованої стрічки, яка знаходиться в структурі паперу. Якщо підсвітити купюру, можна побачити номінал та абревіатуру назви країни. У фальшивих купюрах цю смугу надруковано зверху.
- Водяний знак. Водяні знаки, представлені портретами громадських діячів на лицьовій частині банкноти з лівого боку, у справжніх купюрах заховані в товщі паперу і їх можна побачити на просвіт.
- Змінює колір чорнила. Ознакою справжності купюри буде зміна кольору чорнила під кутом. Якщо колір не змінюється, це вказуватиме на фальшивку.
Перевірити долари на справжність будинку не складно і для цього не потрібно мати жодних пристроїв. Однак це актуально в тому випадку, якщо йдеться про кілька купюр. З великою кількістю, швидше за все, доведеться звернутися в банк, де перевірити долари на справжність найпростіше і найшвидше, а найголовніше – надійніше. При цьому потрібно розуміти, що у разі виявлення касиром фальшивої купюри він здійснить її вилучення та відправить на експертизу.
Що робити, якщо потрапили фальшиві купюри?
Використовуючи вищезазначені способи як перевірити фальшиві долари, можна убезпечити себе від багатьох проблем. Перевіряти купюри варто до того, як ви їх покладіть у свій гаманець. Якщо у вас з’являться хоч найменші сумніви, відмовтеся купувати купюру і попросіть її замінити. Якщо фальшива банкнота вже виявиться у вас у гаманці, не потрібно намагатися їй розплачуватися, оскільки це загрожує багатьма неприємними наслідками, зокрема спілкування з поліцією. Сумнівну купюру краще зарахувати до банку, можливо, вона виявиться просто пошкодженою, тому у фінансовому плані ви нічого не втратите.
Підсумок
Ймовірність отримати фальшиві долари в різних місцях залишається завжди високою. Тому при розрахунках готівки потрібно бути дуже обережним і уважним. Чітко розуміючи, як перевірити долари на фальшивість, дозволить у майбутньому уникнути фінансових втрат і уникнути кримінальної відповідальності.
У цій статті ми розглянули найпопулярніші і нескладні способи перевірити долари в домашніх умовах, за допомогою яких можна визначити, що знаходиться перед вами – справжня купюра або підробка.