Тариф всіх непобутових споживачів буде знижено майже на 20 коп

Сьогодні НКРЕКП понизили тарифи «Укренерго» майже на 20 коп., новий тариф складе 11,6 коп за кВт-год.

Оскільки тариф «Укренерго» є у тарифі кожного споживача, то це означає, що тариф всіх непобутових споживачів буде знижено майже на 20 коп.

Про це повідомив представник президента України Володимира Зеленського у Кабінеті Міністрів України Андрій Герус.

«Трохи поясню суть останніх змін. По факту відбувався пошук, хто буде фінансувати «зелені» тарифи відповідних «зелених» виробників, а це вже майже 30 млрд грн у рік. Раніше ці «зелені» тарифи через тариф «Укренерго» було покладені на непобутового споживача. Тепер, внаслідок Постанови Уряду та Постанови НКРЕКП, частина «зелених» тарифів буде оплачуватися непобутовими споживачами, а більша частина — Енергоатомом та Укргідроенерго», — розповів він.

Герус зазначив, що ніякі підприємства-споживачі не отримали ніяких пільг, хоча такий варіант також розглядався.

«Але Офіс президента виступив проти такого рішення і нам вдалося переконати прийняти рішення, яке матиме однаковий ефект для всіх непобутових споживачів, як для сусідньої школи та лікарні, так і для крупного металургійного заводу», — заявив політик.

Він визнав, що неринково дешевої електроенергії непобутові споживачі також не отримали.

«Варто пам’ятати, що зараз тарифи на е/е для підприємств та бюджетних установ у 2-3 рази більші, аніж для населення (2,5-3 грн проти 1,08 грн). За минулий рік непобутові споживачі сплатили понад 50 млрд грн спеціальних субсидій (понад свій ринковий тариф), за рахунок яких фінансувалися нижчі тарифи на е/е для населення. Але економіка не може витримувати нескінченне зростання тарифів. На днях почув історію, як власник метизного заводу у Хмельницькій обл (працює на експорт) прийняв рішення частково перенести виробництво у Чехія, і ціна е/е була однією із основних причин цього», — розповів Герус.

Сьогоднішнє рішення НКРЕКП буде опубліковане в Урядовому Кур’єрі завтра. Таким чином непобутові споживачі отримають зниження тарифів на 20 коп/кВт-год вже з неділі, 1 вересня.

Источник: https://glavcom.ua/economics/finances/v-ukrajini-z-1-veresnya-znizitsya-tarif-na-elektroenergiyu-621667.html